دندانپزشک اطفال در خیابان دولت

دندانپزشک اطفال در خیابان دولت

امروزه با افزایش ترافیک های شهری و شلوغی در تردد، بسیاری از افراد علاقه مند به پیدا کردن پزشکان در محله ی خود می باشند.

یکی از ساده ترین راه برای اینکار، جستجو در اینترنت می باشد. فردی را در نظر بگیرید که مادری به دنبال دندانپزشک خوب برای فرزند خود می باشد. مطمئنا علاوه بر مشورت گرفتن از اطرافیان می توانیم با یک جستجوی ساده پزشکان مطرح و حاذق را در پیرامون محیط زندگی خود پیدا کنیم.

 دکتر ماریتا شکاریان ، دندانپزشک اطفال در شمال تهران و دارای فلوشیپ ارتو کودکان از آمریکا و عضو دائمی آکادمی AOS آمریکا می باشند. شما عزیزان می توانید به منظور برقراری ارتباط با ایشان از طریق زیر اقدام نمایید:

شماره های تماس: ۰۲۱۲۲۵۵۴۶۴۹

اینستاگرام 

پیشگیری از پوسیدگی دندان کودکان

همانطور که در مقاله ی حفظ و نگهداری از دندان های شیری بیان شد، نگهداری و مراقبت از دندان های کودکان امری بسیار حائز اهمیت می باشد. حفظ دندان های شیری و جلوگیری از پوسیدگی و آسیب دیدگی آن ها تاثیر مستقیم و موثری در دندان های دائمی کودکان دارد.

  • بهداشت دهان و دندان

عادت دادن کودکان از سن پایین به رعایت بهداشت دهان و دندان راهکار بسیار موثری در حفظ دندان های شیری و داشتن دندان های سالم و زیبا می باشد.

آموزش مسواک زدن به صورت صحیح و استفاده از نخ دندان دو پارامتر مهم در رعایت بهداشت دهان و دندان در کودکان می باشد.

  • انجام اقدامات پیشگیرانه

به طور مثال روش هایی مانند:

  • فیشورسیلانت تراپی
  • جرمگیری دندان کودکان
  • فلورایدتراپی و… می توانند مقاومت دندان ها را نسبت به پوسیدگی بالا ببرند.

چکاپ های دوره ای دندانپزشکی

همانطور که در مقاله ی اولین ویزیت دندانپزشکی کودکان نیز مطرح شد، با رویش اولین دندان شیری نیاز است تا کودک، برای معاینات دوره ای تحت نظر دندانپزشک قرار گیرد.

با مراجعه ی منظم و به موقع به دندانپزشکی، پزشک شرایط دهانی و دندانی کودک را مورد بررسی قرار می دهد و اقدامات لازم جهت حفظ استحکام و سلامت دندان های کودک را در زمان مناسب انجام می دهد.

بنابراین با توجه به اهمیت چکاپ های دوره ای دندانپزشکی، شاهد خرابی و پوسیدگی های وسیع دندان های شیری کودکان و عوارض نامطلوب ناشی از این آسیب ها نخواهیم بود.

بهترین دندانپزشک کودکان در تهران

انجام هرگونه اقدام درمانی و یا زیبایی روی دندان های کودکان نیازمند دقت و تبحر بالا می باشد. بنابراین والدین با دانستن این موضوع به دنبالبهترین دندانپزشک اطفال در تهران می باشند تا درمان های دندانپزشکی بدون عارضه ای را به دلبندشان هدیه دهند.

اگر والدین در آگاه کردن و آموزش دادن نکات بهداشتی به کودک خود کوتاهی کنند، شاهد پوسیدگی های وسیع و سایر آسیب های دندانی در چنین کودکانی خواهیم بود.

دکتر ماریتا شکاریان

دکتر ماریتا شکاریان

اگر وسعت پوسیدگی به قدری باشد که ساختمان دندان آسیب جدی دیده باشد، راهکارهای پیشگیرانه عوارض موجود را برطرف نمی سازند و نیاز به اقدام های پیچیده تری مانند؛ عصب کشی دندان می باشد تا دندان آسیب دیده درمان شود.

نتیجه گیری

اهمیت به نگهداری و مراقبت از دندان های شیری کودکان، مسئله ای بسیار جدی می باشد. زیرا این نکته تاثیر مستقیم در سلامت دندان های دائمی کودک در بزرگسالی دارد.

اگر شما ساکن شمال تهران می باشید و به دنبال دندانپزشک اطفال در خیابان دولت می گردید می توانید اینجا را کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + یازده =